המציאות הכלכלית הקשה בשנים האחרונות, מעמידה את העסקים בפני קשיי נזילות ואף היעדר נזילות, אשר גורמים בסופו של יום לקושי בניהול העסק ובמקרים רבים לסגירתו. אנו עדים לסגירתן של חברות גדולות וקטנות. היקלעות לקושי כלכלי הנו תהליך הדרגתי, כאשר העובד לא תמיד חשוף לכל הלבטים העסקיים והלבר עסקיים וכן לקשיי העסק בשלביו הראשונים ויש שהדבר נופל על העובד כרעם ביום בהיר. 
הליכי חדלות פירעון על גווניו בין עסקינן בהליכי פירוק בין אם עסקינן בהליכי פשיטת רגל ובין אם עסקינן  בהליכי הקפאת הליכים, מעמידים את העובדים מול מציאות חדשה וקשה, שאין להם כל שליטה בה או הבנה למצב הקשה והמיוחד אליו הם נקלעו .
נקבע כבר בפסיקה , כי פגיעה בשכר של העובד הנה פגיעה אנושה בכבודו.
בהליכי חדלות פירעון עסקינן הן בהליכי פירוק חברות ופשיטות רגל ליחידים והן בהליכי הבראה לחברות וליחידים. במאמר זה הכוונה לפירוק ולפשיטות רגל ליחידים בשינויים המתאימים.
תחום זה חובק בתוכו שני ענפי משפט, השלובים זה בזה, תחום דיני העבודה- הכרת זכויות העובד על כל מרכיביו ותחום חדלות הפירעון ולפיו הכרת דיני הפירוק, ניהול תיקי פירוק והכרת המטריה המשפטית לרבות דיני הקדימה, זכויות העובד בהליכי חדלות הפירעון ויכולת ההשפעה שיש לעובד בהליכי חדלות הפירעון בראי בתי המשפט.
על פי רוב העובדים הם הראשונים להרגיש באי יציבותו הכלכלי של המעסיק. כבר בשלבים הראשונים הללו חשוב ומומלץ ביותר, שהעובדים יקבלו הכוונה, יעוץ וייצוג משפטי שוטף על ידי משרד עורכי דין הבקיא הן בדיני העבודה והן בדיני חדלות הפירעון. לעובדים ככלל אינטרס משותף בהיותם נושים מיוחדים והתלכדותם בשעת חדלות הפירעון של המעסיק הנה מהלך אסטרטגי משפטי חשוב לצורך קבלת התוצאה הטובה ביותר.
משרדנו בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים בהליכי פירוק חברות ובהליכי חדלות פירעון אחרים. משרדנו פירק באמצעות העובדים חברות, בהן הועסקו מספר רב של עובדים משך שנים רבות.
עורכי הדין במשרדנו, ילוו אתכם החל ממתן יעוץ והכוונה במשא  ומתן מול המעסיק ועד ייצוג בבית המשפט והגשת תביעות חוב לצורך קבלת גמלה מהמוסד לביטוח לאומי . 
עורכי הדין בניהולו של עו"ד ליאור  מרקוביץ, צברו ידע וניסיון רב בתחום עת מייצגים דרך קבע את הכונס הרשמי וממונים מטעם בית המשפט כמפרקים, נאמנים ובעלי תפקיד אחרים בהליכי חדלות פירעון. במסגרת תפקידים אלו הם אמונים על בדיקות תביעות החוב של הנושים ובין היתר את תביעות החוב המוגשות על ידי העובדים.
ניסיון זה אפוא והכרת המערכות המטפלות במימוש זכויות העובדים, גורם להשגת מלוא זכויות העובדים במהירות וביעילות.    
עורכי הדין והצוות המקצועי במשרד קשוב לצרכי הלקוח ולהבנת צרכיו האמיתיים פועלים ביעילות ובמקצועיות למימוש זכויותיו של הלקוח.
בין לקוחותינו נמנים עובדי תרכובות ברום ומפעלי ים המלח בסכסוך העבודה ובגל הפיטורים המאסיבי שאירעה ברפורמה של החברות הציבוריות.
חב' מי ערד בע"מ, חב' גולד אנד האני בע"מ, חב' זכוכית בדרום בע"מ (נוסדה בשנת 1980) , חברת גלוריה (תכשיטי ג.ר.א.ס) חב' ערבה מזון בע"מ, עמותת הפועל דימונה, עמותת שגב שלום , כלבו לתינוק , עמותת מכבי באר שבע.    
   

זכויות עובדים בהליכי חדלות פירעון |  עו"ד ליאור מרקוביץ' ושות'

לקביעת פגישה, השאירו פרטים
או חייגו: 08-6235588

08-6235588
 
רחוב ויצמן 10, באר שבע, מיקוד: 8418001    |     טלפון: 08-6235588    |     פקס: 08-6231155  |  הצהרת נגישות